Qualcomm та Група Renault мають намір розширити своє стратегічне партнерство, залучивши нову компанію Renault з виробництва електричного і програмного забезпечення Ampere, щоб спільно розробити концепцію централізованої платформи для електромобілів з програмним визначенням на базі Snapdragon Digital Chassis

Група Renault і Qualcomm Technologies, Inc. мають намір розпочати довготривалу стратегічну співпрацю, що передбачає:

  • Qualcomm Technologies, або одна з її афілійованих осіб, збирається інвестувати у компанію Групи Renault, що займається виробництвом електричного і програмного забезпечення Ampere.
  • Спільна розробка високовиробничих комп’ютерних платформ на базі Snapdragon® Digital ChassisSolutions для нового покоління «програмно конфігурованих транспортних засобів» від Групи Renault.
  • Очікується, що високовиробничі платформи, більш відомі як «Платформи програмно конфігурованих транспортних засобів» стануть доступними у 2026 році і надійдуть у розпорядження автомобільним OEM партнерам Qualcomm Technologies.
  • Була укладена відповідна комерційна угода стосовно продукції Snapdragon Digital Chassis для платформи програмно конфігурованих транспортних засобів Групи Renault.

Булонь-Біянкур (Франція) і Сан-Дієго (США), 8 листопада 2022 року – сьогодні Група Renault і Qualcomm Technologies, Inc. оголосили про намір розширити свою технологічну співпрацю через реалізацію планів зі створення концепції централізованої комп’ютерної платформи для нового покоління програмно конфігурованих транспортних засобів Renault. Більш відомі як платформи «Програмно конфігурованих транспортних засобів» (з англ. “Software Defined Vehicle” (SDV), високопродуктивні автомобільні платформи базувалися на продуктах Snapdragon® Digital Chassis™ розроблених Qualcomm Technologies, Inc. і підтримували цифровий кокпіт, комунікацію та удосконалені системи допомоги водію  (з англ. ADAS). Компаніями також було оголошено, що Qualcomm Technologies, або одна з її афілійованих осіб, зокрема, інвестуватиме у компанію Renault з виробництва електричного і програмного забезпечення, що зветься Ampere.

«Від мобільного телефона до автомобіля з удосконаленою революційною технологією, «програмно конфігурований транспортний засіб» є майбутнім автомобільної індустрії: йдеться про відповідність очікуванням з точки зору функціональності і сервісів та з можливістю контролю витрат. Група Renault посилює свою стратегічну співпрацю з Qualcomm Technologies, крупним гравцем у сфері мобільних та автомобільних технологій, щоб вивести на автомобільний ринок першу відкриту і горизонтальну платформу “програмно конфігурованого транспортного засобу”. Поєднання досвіду та знань у царині автомобільних технологій Групи Renault і підтверджене лідерство Qualcomm Technologies у сфері високопродуктивних енергоефективних напівпровідників, програмного забезпечення і системних платформ дасть нам змогу закласти основу масштабованої, конкурентної та інноваційної платформи програмно конфігурованого транспортного засобу, щоб керувати сервісними екосистемами і створювати цінність для наших клієнтів”.  

Лука де Мео, Генеральний директор Групи Renault

Qualcomm дуже пишається своїм партнерством з Групою Renault і розширенням нашої співпраці задля спільного визначення автомобіля майбутнього, в якому використані передові напівпровідники, програмне забезпечення і сервіси. Ми у захваті від того, що наші рішення на базі Snapdragon Digital Chassis відіграють ключову роль у створенні нового покоління їхніх програмно конфігурованих транспортних засобів і допомагають пришвидшити цифрову трансформацію автомобільного світу.”

Крістіано Амон, Голова і Генеральний директор, Qualcomm Incorporated

Впровадження провідних технологічних рішень у «програмно конфігурований транспортний засіб»

У рамках розширення теперішньої технологічної співпраці між компаніями, Група Renault і Qualcomm Technologies планують розробити концепцію програмно конфігурованого транспортного засобу нового (SDV) покоління, яка б задіювала комплексні і гнучкі рішення задля задоволення мінливих вимог до транспортних засобів.

З 2026 року на транспортних засобах Renault буде використовуватися SDV платформа, зокрема, її нове покоління Snapdragon Digital Chassis, розроблене для нових кокпітів на базі Android, що дозволяє отримати більш захопливі і персональні емоції від перебування у салоні; також платформа централізує інші функції та вузли автомобіля, такі як удосконалена система допомоги водію (ADAS), кузов, шасі, телематика, зв’язок, телекомунікаційна технологія на основі використання силових електромереж (англ. PLC), безпека і кібербезпека у блоці керування периферійними пристроями (англ. PCU). Це оптимізує витрати на обладнання та програмне забезпечення, уможливлюючи під’єднання до фізичного інтерфейсу (PIU), що забезпечить зональний інтерфейс із виконавчими механізмами транспортного засобу.  Паралельно, SDV платформа побудована таким чином, щоб бути відкритою для інших автовиробників.

alt
Угода про постачання: оптимізувати витрати “програмно конфігурованого транспортного засобу”

Працюючи з Qualcomm Technologies, одним зі світових лідерів на ринку напівпровідників та програмного забезпечення, Група Renault ставить за мету оптимізувати свої плани розвитку і комерціалізації через підхід, що передбачає спільний розвиток, який забезпечить правильні можливості платформи системного рівня для обладнання, програмного забезпечення і сервісів.

Розширення технологічної співпраці між Групою Renault та Qualcomm Technologies розпочалося у 2018 році. Відтоді, Renault задіює кокпіт-платформи на базі Snapdragon у Renault Megane E-Tech Electric мультимедійній системі OpenR Link і планує використання Snapdragon Digital Chassis задля забезпечення безперебійного зв’язку та смарт-досвіду для водія і пасажирів усередині авто.

Про Групу Renault

Група Renault знаходиться в авангарді мобільності, що наразі відкриває себе по-новому. Підсилена альянсом з Nissan та Mitsubishi Motors, володіючи унікальними знаннями і досвідом у сфері електрифікації, Група Renault включає 4 взаємодоповнюючі бренди - Renault, Dacia, Alpine і Mobilize, що пропонують своїм клієнтам раціональні та інноваційні рішення у сфері мобільності. Маючи представництва у понад 130 країнах світу, Група продала 2.7 мільйони транспортних засобів у 2021 році. Вона працевлаштовує близько 111,000 осіб, які щоденно займаються реалізацією її мети: щоб мобільність робила людей ближчими один до одного. Готова до викликів як на дорозі, так і у змаганнях, Група Renault непохитно проходить через процес амбітної трансформації, що сприятиме створюванню цінності. Вона націлена на розвиток нових технологій та сервісів і побудову нового ряду конкурентніших, збалансованіших та більш електрифікованих транспортних засобів. Відповідно до викликів збереження довкілля, Група ставить перед собою амбітне завдання з досягнення вуглецевої нейтральності у Європі до 2040 року

Про Qualcomm

Qualcomm є лідируючим новатором серед світових виробників бездротових технологій і рушійною силою, що стоїть за розвитком, впровадженням та розповсюдженням 5G. Коли ми підключили телефон до інтернету, спалахнула мобільна революція. Сьогодні наші базові технології роблять можливим існування мобільної екосистеми і є безумовною частиною кожного смартфону з 3G, 4G і 5G. Ми впроваджуємо переваги мобільного зв’язку й у інші галузі промисловості, зокрема, автомобілебудування,  інтернет речей та інформатику, і прагнемо створити світ, де всі зможуть спілкуватися без жодних перешкод.

Qualcomm Incorporated включає наш ліцензований бізнес, QTL, і більшу частину нашого патентного портфелю. Qualcomm Technologies, Inc., підрозділ Qualcomm Incorporated, здійснює разом із дочірніми підприємствами практично всі наші інженерні, дослідні та розробницькі роботи, а також оперує практично всією діяльністю з виробництва наших товарів та послуг, зокрема, нашим QCT бізнесом з виробництва напівпровідників.

Snapdragon і Digital Chassis торговими марками або зареєстрованими торговими марками Qualcomm Incorporated. 

Snapdragon є продуктом Qualcomm Technologies, Inc. та/або його філіалів.